bebek mobilyasıbebek mobilyaları
Polisin emeklisi yoktur ancak ölünce emekli olur..! -

SON DAKİKA

reklam

Polisin emeklisi yoktur ancak ölünce emekli olur..!

Polisin emeklisi yoktur ancak ölünce emekli olur..!
Bu haber 07 Mart 2018 - 14:56 'de eklendi ve 39 kez okundu kez görüntülendi.

1’inci Olağan Kongrelerini gerçekleştiren Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Bayraklı Şubesi, çalışmalarını hızlandırdı. Başkan Bektur, “Bilgi birikimimizle genç arkadaşlarımızın her zaman yanında olacağız” dedi

Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Bayraklı Şubesi 1’inci Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongre sonrası yönetim kadrosuyla tam gaz çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Başkan Hacı Mehmet Bektur, “Yönetim Kurulu’nda çalışacak arkadaşlarımızın isimleri belli oldu. Bundan sonra güçlü ekibimizle kamu yararına hizmet adına hız kesmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben Hacı Mehmet Bektur olarak Bayraklı şubesinin başkanı olarak Füsun Çelikten ve Serhat Köksal kardeşimizle beraber atamayla geldik. Belli bir süreden sonra da kongremizi ifşa ettik. Kongremiz süresi içinde yine bizi kırmayan bizi onurlandıran çok değerli Süleyman Sırrı Yavaş yönetim kurulumuza dahil olmuştur. Sayın Yaşar Gözütok da yönetim kurulumuza katılmışlardır. Bu arada görev dağılımımızı da yaptık. Süleyman Sırrı Yavaş başkan vekilimiz, Füsun Çelikten muhasebe sorumlumuz, Serhat Köksal Genel Sekreterimiz, Yaşar Gözütok ise saymanımız olarak bundan sonra görevlerini sürdürecektir. Bu konuda Genel Başkanımız Mustafa Acar ve Yönetim Kurulu’na da bizlere verdiği sonsuz destekten ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İLK GÜNDEMİMİZ: AFRİN

Çalışmaları kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi onların da ilk gündemlerinin ‘Afrin Harekatı’ olduğunu dile getiren Başkan Bektur, “Ülkemiz son günlerde zor günlerden geçiyor. Dış çevremizde düşmanlarımızın çok olduğu bir süreç yaşıyoruz. Bugün Suriye’de yaşanan bir savaş var. Bu konuda tamamen devletimizin yanındayız. Suriye’de yaşanan olay da bizim namusumuzdur, o gözle bakıyoruz. Her zaman onların yanındayız. Kesinlikle hiçbirinin tırnağına taş değmeden başarılı olup geri dönmelerini arzu ediyoruz. Kim istemez ki askerimizin burnu bile kanamadan başarılı olup dönmesini? Tabii ki de herkes ister. Oradaki tüm çocuklar bizim çocuklarımız. Her zaman ailelerinin de yanlarında olacağız. Bir nebze de olsa üzüntülerini paylaşacağız” dedi. “Devletimizin desteği içerisinde, belediyeler zaten bu konu da elinden geleni yaptığını düşünüyorum bizde bu konu da elimizden geleni yapacağız” diyen Bektur, “Bunun dışında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çünkü burası Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Derneği ve biz siyaset üstü bir derneğiz. Burada siyaset yapmak veya şehitten siyaset yapmak bana adapsızlık olarak geliyor. Onların hepsinin bizim ailelerimizin birer parçası olduklarını düşünüyorum. Bugün valilik diyelim ki sivil toplum kuruluşları olarak bir şeyler yapmak istiyorlarsa, bunun üstünde dururuz, değerlendirme yaparız. Siyaset girmiyorsa her konu da varız” ifadelerini kullandı.

‘Polisin emeklisi yoktur ancak ölünce emekli olur’(Özel Haber)

HER ZAMAN YANINIZDA’

Polis teşkilatının hayatın hemen her alanında özverili ve fedakar bir çalışma yürüttüğünün altını çizen Başkan Bektur, “Farklı boyutların başka yerlere çekilmeye çalışılsa da, polis önce görevini yapmakla mükelleftir. Çocuklarını beslemek için aldığı maaşlarla en iyi derecede hizmet etmekle mükelleftir. Ayrıca; benim çok önemsediğim bir konu var. Polisin sosyal hakları ve çalışma saatleri. Bunlar benim için çok önemlidir. Bunu da ben İzmir’e gelen İl Emniyet Müdürümüz Hüseyin Aşkın’ın bu görevi çok kaliteli bir şekilde üstlendiğini düşünüyorum. Valimiz Erol Ayyıldız’ın da bu konuda İzmir polis teşkilatı için hassasiyetle çalıştıklarını özellikle görüyor, izliyorum. İl emniyet müdürümüzün, valimizin polis üzerindeki çalışmalarını iyileştirme yönünde attıklarını görüyorum. Bu kurumu az memurla bu kadar başarılı çalışması büyük bir olaydır” sözlerini kullandı.

Polislik mesleğinin emekli olunca bitmediğini polislerin sadece öldükten sonra emekli olabileceklerinin altını çizen Başkan Hacı Mehmet Bektur, “İzmir’de, Türkiye’nin her ilinde polisin emeklisi her daim çalışanın yanında, arkasında haklarıyla, hukuklarıyla, sağ danışmanlarıyla yanlarında olduğumuzu unutmasınlar. Bilgi birikimimizle yanlarında olduğumuzu unutmasınlar, her daim genç arkadaşlarımızın yanındayız ve diyoruz ki, bizde polisim kesinlikle ve kesinlikle emeklisi yoktur öldükten sonra emekli olacaklardır” diye konuştu.

‘GÜVENLİK BİZİM İŞİMİZ’

Dernek olarak şu anda öncelikli projelerinin güvenlik hizmetleri verecek olan Polem Güvenlik A.Ş olduğunun da altını çizen Başkan Bektur, “Polem Güvenlik A.Ş çok önemli bir olmazsa olmazımızdır. Yani: şu anda gördüğüm kadarıyla, Türkiye genelinde 3 binin üzerinde güvenlik firması var. Bu güvenlik firmalarının bazıları merdiven altı tabir edilen güvenlik firmaları bazıları da arkalarından nelerin ve kimlerin olduğu belli olmayan güvenlik firmalarıdır. Güvenlik bizim işimiz güvenlik polis emeklisinin işi. Polisin işi. Çünkü aramızda terörcü var, aramızda istihbaratçı var, aramızda narkotikçi var, aramızda trafikçimiz var. En önemlisi düşmanın nereden geleceğini bilen çok iyi bir polis harekat kurumumuz var. Her branştan alanında uzman kişilerle güvenlik şirketinde bulunan elemanların yetiştirilme tarzının ve o elemanın sahadaki başarısının tek güvencesi bizleriz” diye konuştu. Polem Güvenlik A.Ş’nin hangi konularda hizmet verdiği konusuna da değinen Başkan Bektur, “Şu anda güvenlikte eğitim bazında hizmet vermiyoruz. Okulumuz henüz yok ama bu durum bizim için fark etmiyor. Bize gelip eğitim almak isteseler 3 ay sonra gelenler birer profesyonel olup çıkarlar. Bunun dışında şu anda güvenlikte bizde her kalem var. Site yönetiminden tutun, VIP turuna kadar varız. Bizim uzman kadrolarımızla, eğittiklerimizle, devlet büyüklerini koruma da çalışan bu işi 25 yıl bir firma devletin kademelerinde görev yapmış VIP korumanın nasıl olduğunu bilen kadrolarımızla biz bu işte varız” ifadelerini kullandı.

Son olarak, “İzmir de 12 bin 600 emekli polis var. Bunun yanında tekniksen yardımcılarımız, bunun yanında bekçilerimiz bunların bir an önce derneğimize üye olmalarını ve bu derneğin daha güçlü bir hale gelmesi için bizimle birlikte olmalarını önemle rica ediyorum” diye belirten Başkan Bektur, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Arkadaşlarımız, “Bu dernek bana ne verecek?” dememeli, bu dernek bu arkadaşlarımıza sene de 30 lira aidat ödedikleri takdirde karşılığını çok fazlasıyla verecek. Bugün üyemizin vefatında il emniyet müdürümüz, sosyal hizmetler şube müdürlüğümüz bu konu da titizlikle hiç elini dokundurmadan ne mezarına, ne mezar yerine, ne tabutuna, ne kefenine hiçbir şeye dokunmadan üzerine Türk bayrağı asılarak il emniyet müdürümüzün yapmış olduğu uygulamayla defnedilmektedir. Bu en büyük nimettir. Ama bize üye olmalı ki, bize intikal etmeli. Bu böyle bir defini çocuklarına mutlulukla Türk bayrağıyla defnedildiğini bunu çocuklarına bırakması büyük bir onurdur.”

‘Emeklisi değil emektarı olur…’

Genel Sekreter Süleyman Serhat Köksal, “Ben 2008 yılından beri dernekçilik, particilik işinin içindeyim. Bu konuda da büyük savaş veren birisiyim. Amacım polis kahve de oturmasın, polis gezsin, tozsun, derneğimize gelsin bir sorunu varsa biz sorunları halledelim. Biz her türlü yardımı yapmaya hazırız. Her tarafa da gideriz bu bizim için hiç sorun olmaz” diye konuştu. “Polisin emeklisi değil, emektarı olur” diyen Füsun Çelikten ise, “Ben 25 yıldır emekliyim ama hala bir olay olunca vatandaş gözüyle değil de polis gözüyle bakıyorum. Yani onun bir sonra ki adımını az çok tahmin edebiliyorsunuz. Polis eşiyim aynı zamanda. Polis annesiyim. Oğlum terörle mücadele de çalışıyordu. Sağlınız el verdiği sürece arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tabi bu bir fedakarlık işidir. Kısacası ben yönetici olmaktan mutluyum” ifadelerini kullandı.

‘Onlara ışık olacağız’

Emekli polisler olarak mesleğe yeni başlayanlara da tavsiyelerde bulunan Başkan Bektur, “Bizlerin mesleğe yeni başlayan kardeşlerimize bir ışık olacağımızı iyi birer örnek olacağımızı düşünüyorum. Bir kahvede oturuş, bir lokalde oturuş, bir yolda yürüyüş, bir mahalle de en önemli şey mahalle de 10 yıl 15 yıl çalışıp da aynı mahalle de ikamet etmek en büyük örnektir. Polisin etik ve ahlaki yönü aynı mahalle de oturmaktır. O mahalle de oturabiliyorsa, o polisin özgeçmişi tertemiz pırıl pırıldır. Ama gençlere biz bu ışığı vererek biz onlara iyi birer örnek olacağımızı kesin ve net olarak inanıyorum ve onlara güveniyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER


güvenlik kamera sistemlerigüvenlik kamerasıpaket kameraev alarm sistemleri
güvenlik kamera sistemlerigüvenlik kamerasıpaket kamerakamera sistemigüvenlik kamera seti
SON DAKİKA